Горещи новини
- Извадиха 4 мм стъкло от окото на полицайката Гергана, ще вижда (Обзор)
- Най-мрачният сценарий: България въвлечена в ядрена война срещу Русия
- Без уиски и ядки в самолета на властта
- Къде е потънала последната немска подводница от ВСВ
- Марго Дюма ще направи една баничка
- СКАНДАЛ! Милиони от парите за втори пенсии поверени на шефа на "Зелените" и на подсъдимия Иво Прокопиев
- Гръцкият военен министър: Водим необявена война с Турция от 1974 г.
- ИЗВЪНРЕДНО ! След разкритията на Цветанов: Вижте пълния текст на президентската чернова от КСНС
- Болгарский премьер: спасибо России, но Болгария — это ЕС и НАТО
- РОСТЕХ ПРЕДСТАВИ НОВИ СРЕДСТВА ЗА РАДИОЕЛЕКТРОННА БОРБА С БЕЗПИЛОТНИ АПАРАТИ

сп. "Клуб ОКЕАН"
На графиката: БПА на Saab AUV62-AT, който имитира подводница, ще бъде демонстриран на американския флот това лято. (графика Saab)

Шведската компания за отбрана Saab ще демонстрира на американския военноморските ВМС БПА, която симулира подводница, улеснявайки корабите и самолетите да тренират борба с подводниците. Компанията съобщи във вторник, че се готви да демонстрира своя БПА AUV62-AT на Военноморските сили като част от програмата за сравнителни тестове в чужбина. Изпитанията ще започнат през лятото на 2018 г. и има възможност за продължение през 2019 г.
БПА, който се базира на торпедото T-62 на компанията, имитира акустичния силует на подводница, така че корабите да могат да влязат тренират сонарите и противоподводните си оръжия, като в същото време освобождава ВМС да ангажира за целта една от подводници с това обучение. Компанията твърди, че AUV62-AT "напълно заменя използването на подводница в ролята като маневрена тренировъчна цел" и казва, че този БПА вече се използва в няколко страни по света.
loading...
Други публикации
Напиши коментар