„Оптимистите“ на Несебър с пореден триумф на регата „Циклон“ в Поморие

Pan.bg 19 юни 2018 | 18:41 views (973) commentaries(0)
img Текст и снимки - Община Несебър

Младите ветроходци на Несебър завоюваха поредната победа на регата „Циклон 2018“ в Поморие този уикенд. Въпреки неблагоприятните метеорологични условия, променливия вятър и дъжда най-малките състезатели, водени от треньора Яна Василева, се представиха успешно. Диана Маркова се качи на най-високото стъпало на почетната стълбичка в генералното класиране в клас „Оптимист“. Александър Вангелов оглави класирането при юношите младша възраст и завоюва бронзовия медал в генералната листа. При юношите старша възраст сребърен медал взе Георги Маноилов, Даниел Йорданов се окичи с бронзов медал, а Владимир Пинков зае четвърто място. Рози Кънева завоюва бронзовия медал в старшата възраст при девойките, а Ан-Никол Кънева е пета.

Димитър Вангелов завоюва златен медал в олимпийския клас „Лазер Радиал“ – мъже и сребърен медал в общото класиране. Финалите на другия олимпийски клас – „Лазер Стандарт“, донесоха сребърен и бронзов медал за младежите Иван Димов и Иво Тодоров, Златко Атанасов е първи при мъжете.

Регата „Циклон 2018“ се организира от Общински младежки спортен клуб „Циклон“ - Поморие и Община Поморие и носи точки за националните ранглисти на Българската федерация по ветроходство.