НОВИНАТА, КОЯТО БЪЛГАРСКИТЕ МЕДИИ СПЕСТИХА: "АНОНИМНИТЕ" РУСКИ ОЛИМПИЙЦИ СМАЧКАХА, УНИЗИХА И ИЗПЛЮХА АМЕРИКАНЦИТЕ НА ХОКЕЙ С 4 НА 0!!!

Pan.bg 18 фев 2018 | 19:41 views (16237) commentaries(12)
img
ОЛИМПИЙСКИТЕ СПОРТИСТИ ОТ РУСИЯ РАЗБИХА САЩ В ТУРНИРА ПО ХОКЕЙ

Отборът на олимпииските спортисти от Русия разгромиха САЩ с 4:0 и така спечели група "Б" и директно място на четвъртфиналите в турнира по хокей на лед при мъжете. Николай Прохоркин откри в първата третина, а негов втори гол с средата на втората очерта победителя в този мач. Иля Ковалчук затвърди това предположение в последната секунда на вторите двайсет минути и прекрати интригата в първата секунда на третата част, когато оформи крайното 4:0 за руснаците. В другия мач от тази група Словения - Словакия 3:2.

При жените рускините се наложиха над Швейцария с 6:2, а Финландия - над Швеция със 7:2. В полуфиналите играят Канада - ОСР и САЩ - Финландия.