ГЕНЕРАЛ БОЦЕВ РАЗЯСНЯВА ДАЛИ УВЕЛИЧЕНИЕТО НА ВОЕННАТА ЗАПЛАТА Е САМО ЗА ЗВАНИЕ ДЛЪЖНОСТ, А НЕ ВЪРХУ БРУТНАТА!

Pan.bg 28 дек 2019 | 11:01 views (5689) commentaries(0)
img
Из интервю на ген.Боцев за в.БА

– Бихте ли разсеяли следните опасения, които съществуват във войските. Говори се, че на цивилните служители увеличението ще е по-голямо, тъй като за униформения състав увеличението на заплатите щяло да бъде само върху званието или длъжността, а не върху брутната заплата. Освен това цивилните служители получават 32% за работа в МО, докато за униформения състав този процент е премахнат, така в крайна сметка за тях процентът на увеличение щял да е по-голям. Така ли е?

– Брутните месечни възнаграждения на военнослужещите и цивилните служители се състоят от основно месечно възнаграждение/заплата и допълнителни такива с постоянен и непостоянен характер. Това налага всяко увеличение да се планира върху основните възнаграждения, а не върху брутните. Утвърдени са конкретните размери на основното месечно възнаграждение на военнослужещите от 2020 г. и началните и максималните размери на основната месечна заплата на длъжностите за цивилни служители по трудово правоотношение в БА и СППМО, за които не се прилагат Законът за държавния служител и чл. 107,а от Кодекса на труда. Предложено е увеличение до 10% на основните месечни възнаграждения/заплати и за двете категории служители.




loading...

Други публикации


Напиши коментар

Коментари: 0

Напиши коментар

РЕГИСТРИРАЙТЕ СЕ, ЗА ДА КОМЕНТИРАТЕ СТАТИЯТА!


Регистрирай се

За реклама

Вход

Запомни ме на това устройство

Регистрирай се Забравена парола

Последни

НАЙ-ЧЕТЕНИ НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Новини от агенция Xinhua

Прочети още
eXTReMe Tracker