Победа, равен и загуба за българските отбори в Лига Европа (обзор)

Pan.bg 09 авг 2019 | 03:27 views (256) commentaries(0)
img .24chasa.bg

Три български отбора играха тази вечер домакинските си мачове в Лига Европа. Шампионът през последните 8 сезона "Лудогорец" прие уелския "Дъ Ню Сейнтс", ЦСКА игра с украинския "Заря", а "Локо" (Пд) посрещна френския "Страсбург".

По традиция най-добре се представи шампионът в последните 8 години "Лудогорец", който разби островитяните с 5:0.

Райън Харингтън си вкара автогол още в 8-ата минута, след като Мавис Чибота удари гредата, а отскочилата топка се удари в крака на защитника и влезе.

До края на полувремето се разписаха още Мавис Чибота (28) и Джоди Лукоки (43).

След почивката надмощието на разградчани се изрази в още две попадения, дело на Клаудиу Кешерю в 65-ата минута и на капитана в този мач Козмин Моци, който довкара след спасена от вратаря дузпа в 76-ата.

И за ЦСКА мачът срещу украинския "Зоря" започна добре - Евандро откри в 13-ата минута след пас на Кристиян Малинов.

В първата минута на даденото от съдията продължение обаче топката се удари в ръката на испанския защитник на "червените" Раул Албентоса и съдията сриви дузпа.

Тя бе превърната в изравнителен гол от Владлен Юрченко, а след почивката украинците бяха пределно внимателни и не допуснаха ново попадение въпреки атаките на ЦСКА.

Пред фанатизираната си публика "Локо" (Пд) имаше нещастието да остане с 10 души и гол пасив още в 11-ата минута.

Йосип Томашевич беше изгонен за нарушение срещу откъсващ се футболист на гостите, а след центрирането от фаула топката кацна на главата на Стефан Митрович, който с перфектна парабола я прати в мрежата на Луков.

До края на мача с човек по-малко пловдивчани не спряха да атакуват и дори изравниха, но голът бе отменен заради засада.

По-скандална беше обаче неотсъдената за домакините дузпа, след като топката се отклони в ръката на защитник на френския тим.

Реваншите са след седмица.

"ЛУДОГОРЕЦ" - "ДЪ НЮ СЕЙНТС" 5:0 (3:0). Голмайстори: Харингтън (10-автогол), Чибота (28), Лукоки (43), Кешерю (65), Моци (76). Съдия: Аврам (Румъния). Жълт картон: Бробел.

"ЛУДОГОРЕЦ": Илиев, Недялков, Форстър, Моци, Икоко, Горалски, Анисе (61-Баджи), Битон (77-Свирчок), Чибота (69-Вандерсон), Лукоки, Кешерю.

“ДЪ НЮ СЕЙНТС”: Харисън, Спендър (69-Луис), Мариyт, Дейвис (46-Хъдзън), Рoутлидж, Еб (61-Дрейпър), Бробел, Редмънд, Мълън, А. Едуардс, Харингтън.

ЦСКА - "ЗОРЯ" 1:1 (1:1). Голмайстори: Евандро (13); Юрченко (45+1-дузпа). Съдия: Шерер (Швейцария). Жълти картони: Бикел, Малинов, Фабрини; Тимчук, Абу.

ЦСКА: Черняускас, Занев, Нуно Томаш, Албентоса, Жеферсон

(77-Соломон-Отадор), Малинов, Бикел, Турицов (63-Фабрини), Евандро (82-Кери), Тиаго, Али Соу.

“ЗОРЯ”: Шевченко, Тимчук, Вернидуб, Жоел, Михайличенко, Луньов (66-Ледньов), Иванисеня (70-Арвеладзе), Кочергин, Комченовский, Будкивский, Юрченко (66-Русин).

“ЛОКО” (ПД) - “СТРАСБУРГ” 0:1 (0:1). Голмайстор: Митрович (11). Съдия: Пинейро (Португалия). Жълти картони: Умарбаев, Д. Илиев; Фофана. Червен картон: Томашевич.

“ЛОКО” (ПД): Луков, Езе, Цветанов, Карагарен, Умарбаев (67-Густаво), Ожболт (67-Малембана), Илиев, Петрович, Витанов (87-Г.Илиев), Томашевич, Аралица.

“СТРАСБУРГ”: Селс, Симакан, Ндур, Коне, Мартин, Митрович, Сисоко, Фофана (65-Лала), Белегард (83-Зои), Джику, Да Коста (76-Ажорке).