Пълна програма за груповата фаза на Евро 2020

Pan.bg 01 дек 2019 | 09:53 views (314) commentaries(0)
img
dnevnik.bg


Шест месеца преди началото на Евро 2020 програмата за груповата фаза на най-големия шампионат на Европа вече е ясна. Тегленият жребий в Букурещ определи как ще бъдат разпределени 24-те участника в първенството.

От тях 20 вече са ясни, а последните четири ще бъдат определени след изиграването на финалните плейофи през март.

За 13 дни ще бъдат изиграни всички 36 срещи от груповата фаза. Само в деня на откриването 12 юни има една среща, която е Турция - Италия, а на 22 и 24 юни има по четири срещи.

В България първенството ще бъде предавано от БНТ и "Нова броудкастинг груп" в каналите БНТ1, БНТ3, "Диема", "Нова", както и в платения пакет "Диема екстра". По-късно ще стане ясна и точната схема, по която каналите ще излъчват срещите.

България може да се класира на Евро 2020, като участва във финалните плейофи. Ако ги премине успешно жребият отреди българският тим да попадне в най-тежката група F, където са световният шампион Франция, Германия и европейският първенец Португалия.

В плейофите националите ще приемат Унгария на 26 март на стадион "Васил Левски". Българите ще бъдат домакини и във финала на 29 март, ако се класират за него, където съперник ще е Исландия или Румъния.


Групова фаза

Chart
Дата Час Мач Група Град
12 юни 22.00 Турция - Италия А Рим
13 юни 16.00 Уелс - Швейцария А Баку
13 юни 19.00 Дания - Финландия В Копенхаген
13 юни 22.00 Белгия - Русия В Санкт Петербург
14 юни 16.00 Англия - Хърватия D Лондон
14 юни 19.00 Австрия - Победител плейоф A или D C Букурещ
14 юни 22.00 Холандия - Украйна C Амстердам
15 юни 16.00 Победител плейоф C - Чехия D Глазгоу
15 юни 19.00 Полша - Победител плейоф B Е Дъблин
15 юни 22.00 Испания - Швеция Е Билбао
16 юни 19.00 Победител плейоф А или D - Португалия F Будапеща
16 юни 22.00 Франция - Германия F Мюнхен
17 юни 16.00 Финландия - Русия В Санкт Петербург
17 юни 19.00 Турция - Уелс А Баку
17 юни 22.00 Италия - Швейцария А Рим
18 юни 16.00 Украйна - Победител плейоф D или A С Букурещ
18 юни 19.00 Дания - Белгия В Копенхаген
18 юни 22.00 Холандия - Австрия С Амстердам
19 юни 16.00 Швеция - Победител плейоф В Е Дъблин
19 юни 19.00 Хърватия - Чехия D Глазгоу
19 юни 22.00 Англия - Победител плейоф С D Лондон
20 юни 16.00 Победител плейоф А или D - Франция F Будапеща
20 юни 19.00 Португалия - Германия F Мюнхен
20 юни 22.00 Испания - Полша Е Билбао
21 юни 19.00 Италия - Уелс А Рим
21 юни 19.00 Швейцария - Турция А Баку
22 юни 19.00 Победител плейоф D или A - Холандия С Амстердам
22 юни 19.00 Украйна - Австрия С Букурещ
22 юни 22.00 Русия - Дания В Копенхаген
22 юни 22.00 Финландия - Белгия В Санкт Петербург
23 юни 22.00 Чехия - Англия D Лондон
23 юни 22.00 Хърватия - Победител плейоф С D Глазгоу
24 юни 19.00 Победител плейоф В - Испания Е Билбао
24 юни 19.00 Швеция - Полша Е Дъблин
24 юни 22.00 Германия - Победител плейоф А или D F Мюнхен
24 юни 22.00 Португалия - Франция F Будапеща




loading...

Други публикации


Напиши коментар

Коментари: 0

Напиши коментар

РЕГИСТРИРАЙТЕ СЕ, ЗА ДА КОМЕНТИРАТЕ СТАТИЯТА!


Регистрирай се

За реклама

Вход

Запомни ме на това устройство

Регистрирай се Забравена парола

Последни

НАЙ-ЧЕТЕНИ НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Новини от агенция Xinhua

Прочети още
eXTReMe Tracker