Горещи новини
- В Берлин се появи палатков лагер в подкрепа на Алексей Навални и за забрана на "Северен поток 2"
- Генерал от ВС на Украйна: При конфликт с Русия много бих искал дивизиите на НАТО да се появят в страната
- В Китай описаха два сценария на война между РФ и САЩ
- В Русия отбелязват Деня на ПВО с учения
- Тръмп: Избори 2024 ще бъдат спечелени от републиканците
- Подробности от преобръщането на "Панцир-С1" на околовръстното на Белград
- Поканиха Ердоган да посети Крим
- Днес Оливер Ридел, басист на култувата група „Рамщайн“ става на 50
- Иранските власти съобщиха за авария в ядрено съоръжение за обогатяване на уран
- Америка тества новия си летящ самолетоносач

пан.бг
Завърши първият етап от предклиничните изпитвания на коронавирусната ваксина Мир-19
Лекарството действа не върху S-протеина, а върху други протеинови компоненти на вируса и и развива на имунитет не чрез активиране на антитела, а на клетъчно ниво
Федералната биомедицинска агенция (FMBA) завърши първия етап от предклиничните скринингови проучвания на своята ваксина срещу коронавирусна инфекция (Миг-19). Това беше съобщено в четвъртък на уебсайта stopcoronavirus.rf.
„Завърши първия етап от предклинични скринингови проучвания (специфична имуногенност, активиране на хуморален и Т-клетъчен имунитет, първична безопасност), както и проучване за характеризиране на рекомбинантни антигени по отношение на свързването с естествените рецептори и неутрализиращата активност на индуцираните антитела чрез тези антигени, създадени прототипни ваксини, базирани на рекомбинантни протеини ", - следва от съобщението.
По-рано шефът на FMBA Вероника Скворцова обяви, че предклиничните изпитвания на ваксина срещу развитие на коронавирус от FMBA се планират да приключат през първото тримесечие на 2021 г., клиничните изпитвания ще започнат през юли 2021 г., уточнявайки, че първата и втората фази ще се комбинират, защото това е позволено от протокола за тестване на ваксината.
Ваксината FMBA действа не върху S-протеина, а върху други протеинови компоненти на вируса и предизвиква развитието на имунитет не чрез активиране на антитела, а на клетъчно ниво. Според Скворцова клетъчният имунитет може да продължи от 13 до 17 години.
© Алексей Павлишак/ТАСС
loading...
Други публикации
Напиши коментар