Английският национален отбор победи с резултат 1: 0 Хърватия

Pan.bg 13 юни 2021 | 18:31 views (388) commentaries(0)
img
пан.бг

Английският национален отбор победи с резултат 1: 0 Хърватия в мача от първия кръг на груповата фаза на Европейското първенство по футбол. Срещата се състоя в Лондон на стадион "Уембли".

Рахийм Стърлинг вкара гол в 57-ата минута. В 82-ата минута полузащитникът Джуд Белингам замени капитана на Англия Хари Кейн. Той стана най-младият футболист в историята на европейското първенство. По време на дебюта си Белингъм беше на 17 години и 349 дни, предишният рекордьор беше холандецът Джетро Вилемс, който се появи на терена в Европейското първенство през 2012 г. на възраст от 18 години и 71 дни.

Англия взе три точки и оглави класирането в група D. Тази група включва още отборите на Шотландия и Чехия, които ще играят на 14 юни в Глазгоу. В следващия кръг Англия ще играе срещу шотландците в Лондон, докато хърватите ще се изправят срещу чехите в Глазгоу. И двата мача ще се проведат на 18 юни.