Горещи новини
- Байдън отправи предупреждение към Иран след удара в Сирия
- The New York Times: Байдън няма да налага санкции срещу саудитския принц
- Коронавирус: Еднократна ваксинация с новата ваксина на Johnson & Johnson
- Ударен вертолет AH-64D Apache се е разбил в САЩ, пилотите са оцелели
- ВВС на САЩ са информирали руснаците за удара в Сирия 5 минути преди това
- САЩ пуснаха "безопасна" ядрена бомба в Невада по време на тест
- Гигантска американска подводница получи специална доставка в средата на океана
- Плановете за B-21 Raider се забавят с една година
- АНАЛИЗ: Байдън избра целта на въздушния удар в Сирия „съвсем съзнателно“
- „Ако не върнете Крим, ще изгорим Москва“ с такива плакати беше украсен Херсон

Водещи научно изследователски организации в областта на Екологията от България Румъния, Армения и Грузия обединиха усилията си в изпълнението на одобрения за финансиране проект “BSB Eco Monitoring - Съвместен мониторинг за опазване на околната среда в страните от Черноморския басейн“.
Асоциацията за култура, технологии, образование и развитие - Пловдивски университет - Странджа, АKTORPUS, основана от Пловдивския университет „Паисий Хилендарски“, е водещ партньор по проекта.
Заделеното финансиране по Съвместната оперативна програма за трансгранично сътрудничество „Черноморски басейн 2014-2020“ е в размер на 1 000 000 Евро. Изпълнението на проекта ще продължи до юни 2022 г.
Изследователските екипи с представители от четирите организации партньори вече са създадени и работят активно по научноизследователските задачи.
Изпълнението на заложените дейности се движи в сроковете предвидени в графика за реализиране на научната програма.
Водещите цели на проекта са ориентирани към подобряване на дългосрочното трансгранично сътрудничество, развитие на информационния и изследователския капацитет за справяне с промените в екосистемите и мониторинга на биологичното разнообразие.
За реализирането им ще бъде създаден Трансграничен център за съвместен мониторинг на околната среда и изследване на екологичното състояние на местните екосистеми и акваторията на Черно море в защитени територии от четирите партниращи си страни.
Природни паркове, обект на изследване и мониторинг, са Природен парк Странджа, България, Биорезерват „Делтата на Дунав”, Румъния, Национален парк Дилиджан, Армения и част от защитените територии в Грузия. /zelenastrandja.com/
loading...
Други публикации
Напиши коментар