Горещи новини
- Въздушен двубой между авиационни асове над Корея (снимки)
- ПОЗДРАВИТЕЛЕН АДРЕС От УС на Асоциацията на българската авиационна индустрия (АБАИ)
- Из авиационната история: “Черният четвъртък“ за ВВС на САЩ (фотогалерия)
- ПОТВРЪДЕНО: НА 6 МАЙ ЩЕ ИМА И ВЪЗДУШЕН ПАРАД!
- Началникът на отбраната адм. Ефтимов: "Процедурите и обжалванията в ЗОП създават проблеми в учебната авиация. Надявам се до средата на годината да ги преодолеем"
- ОТЛЕТЯ ЗАВИНАГИ АНГЕЛ МЛАДЕНОВ /БАТЕТО/, РЕДАКТОР В СП. "КРИЛЕ" - ЛЕТЕЦ, О.З. ПОЛКОВНИК
- 12 април - Ден на авиацията и космонавтиката - адм. Емил Ефтимов: „В авиацията надеждите са свързани с F-16 Block 70, в космонавтика - с откриващия се космически център на НАТО“
- Курсантите IV курс във ВВВУ "Г. Бенковски" с първи самостоятелни полети на Pilatus РС-9М във ВВУБ-Долна Митрополия
- 60 години от полета на Юрий Гагарин - 12 април - Ден на авиацията и космонавтиката в Долна Митрополия (ГОЛЯМА ПРАЗНИЧНА ГАЛЕРИЯ)
- Малки ракетни кораби на Черноморския флот проведоха съвместни учения с морската авиация

Отпуснатата финансова помощ от Министерство на образованието и науката за първата година е в размер на 818 195 лева.
Надграждането на съществуващата научна инфраструктура ще съчетава централизирани дейности (виртуална инфраструктура и мобилно оборудване), както и разпределена физическа инфраструктура, разположена в 7 бр. площадки в България.
Институтът по океанология към БАН е ангажиран с управлението на макросайт „Черно море“, включващ сайтове Галата, Калиакра и пясъчна банка Кокетрайс.
LTER-BG ще се разработва в консорциум с координатор Институт по биоразнообразие и екосистемни изследвания (ИБЕИ-БАН) и партньори: Институт по океанология „Фритьоф Нансен” (ИО – БАН), Институт за гората (ИГ-БАН) и Лесотехнически университет (ЛТУ).
Мисията на LTER-BG e да осигури подходяща научна информация за опазване и устойчиво управление на уникалното биологичното разнообразие в Република България, екосистемите и техните услуги в полза на обществото чрез:
1. Надграждане на техническия и научен капацитет на отделните площадки, създаване на висококачествени научни продукти
2. Обогатяване на изследователския процес и по-добро качество на научните изследвания, по-видими и разпознаваеми национални научни инфраструктури
3. Приложни изследвания за обществото и бизнеса, базирани на подхода „Единна система“ за социално-екологични изследвания и устойчиво развитие.
Стартиращата онлайн среща на LTER-BG „Надграждане на разпределена научна инфраструктура „Българска мрежа за дългосрочни екосистемни изследвания“ се проведе на 21 януари т.г. /www.io-bas.bg/
loading...
Други публикации
Напиши коментар